• Ви знаходитесь тут:

• Історія навчального закладу

КЗ « Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради » був заснований у 1969 році – це навчальний заклад для 250 вихованців, які потребують психолого-педагогічної корекції, не встигають за програмою загальноосвітньої школи. Головна мета закладу: реалізація і формування особистості, забезпечення соціально-педагогічної реабілітації і трудової адаптації учнів, виховання в них загальнолюдських цінностей.

До навчального закладу приймаються діти, які не засвоюють програму загальноосвітньої школи, та мають труднощі у навчанні та спілкуванні.

/Files/images/IMG_1955.jpg

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАШ ІНТЕРНАТ

КЗ « Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради » є державним загальноосвітнім навчально-виховним і корекційно відновлювальним закладом освіти, який задовольняє потреби дітей у загальній освіті, соціальній допомозі та реабілітації.

Школа розташована в Орджонікідзевському районі м. Харкова на вулиці 12 Квітня, 12.

На даний час в школі навчається 146 учнів.

Очолює школу-інтернат

Людмила Михайлівна Белюрка, за фахом: учитель – дефектолог, стаж роботи на посаді директора - 11 років

В школі працює 41 педагогів, з них мають:

- Дефектологічну освіту – 21

- Учитель вищої категорії – 10

- Учитель І категорії – 14

- Учитель ІІ категорії - 5

- Учитель спеціаліст - 12

Педагоги компетентно вирішують розвивальні і корекційні завдання.
Контингент школи – інтернату комплектується дітьми, які мають вади розумового розвитку.

До школи направляються учні віком від 7 до 16 років за путівкою Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, виданою на підставі рішення обласної психолого – медико - педагогічної консультації.

У школі – інтернаті створені спеціальні умови для виховання, навчання утримання учнів:

- тривалість уроків в 1му класі – 35 хв.

- Кількість учнів у класі – 12

- Складається режим дня, який передбачає прогулянки, сон для молодших школярів

- Терапія загальнозміцнюючими препаратами

- Корекційна робота, спрямована на внесок певних поправок у процесі фізичного і психологічного розвитку аномальних дітей.

- П’ятиразове харчування

Медичний колектив школи – інтернату здійснює постійний контроль за здоров’ям учнів.

Двічі на рік в школі в школі проводиться комплексний огляд спеціалістами: педіатром, кардіологом, психоневрологом, отоларингологом. Створений реєстр містить повну інформацію про кожну дитину.
Школа – інтернат працює за спеціальним навчальним планом, в якому передбачені години на корекційно – розвиткові заняття:

-розвиток мовлення

-соціально-побутове орієнтування

-ритміка

-ЛФК

Суттєвою особливістю навчального плану є значна кількість годин трудового виховання.В школі працюють навчальні майстерні:

-швейні – 2,штукатурно малярна, обслуговуючої праці

Це зумовлено орієнтуванням випускників закладу на робітничі професії.

До послуг учнів: класні кімнати, кабінет логопедії, соціально – побутового орієнтування, практичного психолога, основ здоров'я, бібліотека, мала актова зала, спортивний майданчик, тренажерна зала, ігрові кімнати.

Діти навчаються орієнтуватися у просторі, вироблять навички практичного життя, шукають своє місце в навколишньому середовищі та суспільстві.

Коментарi